Festival Brněnský Trosečník je už za dveřmi!

Třetí červnovou sobotu 24. června 2017 se v areálu brněnské Riviéry uskuteční druhý ročník rodinného festivalu BRNĚNSKÝ TROSEČNÍK. Festival, stejně jako vloni, společně připravují promotérské agentury Glanc a Velryba.

Pořadatelé i pro letošní ročník připravili velmi lákavou nabídku hlavních hudebních hvězd: na festivalu vystoupí DAVID KOLLER s kapelou, MANDRAGE, DĚDA MLÁDEK ILLEGAL BAND, JANEK LEDECKÝ, VOXEL, nebo například kultovní projekt pro děti i dospělé KAŠPÁREK V ROHLÍKU.

„Minulý zahajovací ročník Trosečníka navštívilo více než pět tisíc diváků, což nás mile potěšilo. Atmosféra na Riviéře přispěla k tomu, že jsme zaznamenali velmi pozitivní ohlasy diváků – a to nejen k účinkujícím, ale taky k dopovodnému programu i filozofii festivalu jako takové. Chceme letos navázat a třeba posunout pomyslnou laťku ještě výš. Kromě zvučných hudebních jmen máme opět připravený bohatý doprovodný program pro děti i dospělé. Náš festival titulujeme jako „rodinný“, protože cílíme na diváky od kočárku až po dospělé, každý by se měl na Trosečníkovi dobře bavit,“ uvedl Aleš Hrbek ze spolupořádající brněnské Agentury Glanc.

Velmi atraktivním a originálním bodem programu bude tradiční souboj o titul „Brněnský Trosečník“, který dal celému festivalu jméno. Podstatou kláníje soutěž pěti týmů, které budou mít za úkol během pouhých čtyř hodin přímo před zraky diváků sestrojit trosečnické plavidlo z hromady různých předmětů, které dostanou k dispozici. Po uplynutí limitu proběhne přímo na vodním kanálu koupaliště přehlídka a závod všech plavidel. Letošní novinkou bude i tým z řad diváků –trojice zájemců se budou moci přihlásit předem a jedna z nich pak bude vylosována do soutěže. Kromě tříčlenných týmů budou při soutěži zdatně sekundovat také kapitáni, které si týmy vylosují na začátku festivalu. Kapitány tvoří populární osobnosti sportovního a kulturního života, letos například legendární postavy Manéže Fretti a Barin, obhájce loňského vítězství – hokejista Komety Jan Káňa a další…

Celý festival je koncipovaný tak, aby se stal příjemně stráveným dnem v jedinečném prostředí Koupaliště Riviéra v Brně. Hlavním lákadlem jsou určitě hudební hvězdy, ale kromě muziky je pro diváky připravena i celodenní nabídka doprovodných atrakcí a programů různých žánrů s jediným kritériem: všechny atrakce jsou pro návštěvníky festivalu zdarma. Platí se pouze vstupné, které lze v předprodejích zakoupit za zvýhodněné ceny.

„I díky partnerům festivalu a podpoře města Brna můžeme vstupenky nabídnout opravdu za „lidovou“ cenu. A to už vůbec nemluvím o zvýhodněné rodinné vstupence, u níž jsme měli jediné kritérium: aby si ji finančně mohl dovolit každý. Takže věřím, že i letos bude návštěva na festivalu vysoká,“ dodal Aleš Hrbek.

Festival Brněnský Trosečník se letos stal součástí projektu „Brno – město uprostřed Evropy“, v rámci něhož probíhá v červnu v Brně mnoho zajímavých kulturních akcí, včetně slavného festivalu ohňostrojů Ignis Brunensis, jehož závěrečná pyro show proběhne právě večer 24. června…

Vstupenky na festival Brněnský Trosečník jsou k dostání v předprodejích za velmi výhodné ceny a k tomu mají nejmenší děti vstup na festival v doprovodu rodičů zdarma. Více v sekci VSTUPENKY

Těšíme se na vaši návštěvu!

Program

Sobota 24. 6. 2017

11:00 otevření areálu festivalu

11:00-19:00 je pro diváky povoleno koupání v bazénech Riviéry

11:20 Tomáš Boček

12:40 VOXEL

13:45 představení a losování trosečnických týmů a kapitánů

13:55 trampolínová exhibice

14:15 DĚDA MLÁDEK ILLEGAL BAND

15:30 trampolínová exhibice

15:50 KAŠPÁREK V ROHLÍKU

17:50 trampolínová exhibice

18:20 VYPSANÁ FIXA

19:30 souboj trosečnických týmů o titul „Brněnský Trosečník 2017“

20:50 MANDRAGE

22:20 DAVID KOLLER

celodenní program:

  • trampolínové skokanské exhibice a workshopy
  • zábavné nafukovací atrakce
  • animační program Bruno Family Park Brno
  • svezení na ponících pro děti
  • paralelní akce „Pozor, prázdniny!“ Rádia Petrov na přilehlém dopravním hřišti
Celý program zde